Fotogalerie

1.10.2019 - 31.10.2019 Ovoce a zelenina - to je ale dobrota.

1.10.2019 - 31.10.2019 Náše krásná příroda. Vycházky do lesa nás baví.

1.-31.10.2019 Také umíme vyrábět - činnosti v MŠ

1.-31.10.2019 Také umíme vyrábět - činnosti v MŠ

21.10.2019 Co si uvaříme, to si také sníme.

15.10.2019 Dravci v naší MŠ

25.10.2019 Beseda s lesními dělníky V lese děti viděly jak se ošetřují malé stromečky, Paní nám vysvětlila proč se to dělá a jak si musíme dávat pozor.

13.9.2019 Divadélko – pohádka ,,O veliké řepě”, velmi pěkně připravený program. Děti sledovaly děj se zaujetím a nadšením. Divadélko se jim moc líbilo a odcházely s mnoha zážitky.

11.9.2019 Naše první dny bez maminky, děti objevují nové hračky na pískovišti a také ve třídě. První dny děti zvládají velmi dobře.

Každý rok pořádáme pro rodiče s dětmi zahradní párty. Odpoledne plné zábavy, překvapení, soutěží, opékání buřtů. Děti měly připravené pásmo básní, písní, pohybových her, do kterého zapojili i své rodiče. Na oplátku se rodiče zapojovali do soutěží spolu se svými dětmi. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem rodičům za účast, maminkám za dobroty, které napekly a tatínkům, dědečkům za pomoc s ohništěm.

18. 4. 2018 u nás proběhla sbírka věcí pro děti do Nepálu. Sbírku zorganizovala paní Šádková, babička naší Sárinky Hlubučkové. Paní Šádková nám minulý školní rok přednášela o cestě do Nepálu. Dětem se prezentace tak moc líbila, že chtěly dětem do Nepálu něco poslat. První putovaly do Nepálu obrázky od dětí, následně rodiče nosili hračky, oblečení, výtvarné pomůcky. Věcí se sešlo velmi mnoho, a proto budou do Nepálu putovat postupně. Touto cestou bychom moc chtěli poděkovat rodičům, kteří se sbírky zúčastnili.

22. 9. 2016 Praktická ukázka v MŠ, návštěva pana myslivce.

Pečeme švestkový koláč.

23. 9. 2016 Divadlo v MŠ, Nezbedná pohádka o koblížkovi aneb koblížek na cestách.

Malí zahradníci, zdravá výživa v MŠ, péče o zahrádku.

Zúčastnili jsme se XVII. ročníku soutěže výstavy Šikovné ruce. 1. místo získla Jakub Schwarz.

Opět po roce, jsme se šli podívat k paní Adamové na štěňátka. Děkujeme p. Adamovi za pozvání.

8. 4. nás navštívilo ,,Nezávislé divadlo“ s představením ,,Kašpárek a ježibaba“.

Pobyt venku: Hledání, poznávání květin, hry s přírodninami.

Hra a práce s hlínou: I Lištičky v MŠ mají svůj záhonek. Ve třídě jsme si předpěstovaly sazeničky a přišel čas je přesadit ven, na náš záhonek. Děti získaly praktické znalosti o půdě a podmínkách pro život rostlin. Každý si jednu rostlinku odnesl domů.

Velikonoce u Lištiček.

Hudební pohádka ,,O ptačím sněmu“ v MŠ.

17. března 2016 jsme navštívili knihovnu v Bělé pod Bezdězem. Kromě návštěvy knihovny jsme se podívali na výstavu stavebnice Merkur a shlédli pohádky.

8. března 2016 – výlet 3. ročník do České televize.

4. března 2016 téma tohoto týdne bylo ,,povolání“. V rámci tématu jsme se byli s dětmi podívat na praktickou ukázku práce dřevorubce s koněm.

3. března 2016 nás v MŠ navštívila ,,zoubková víla Monika“ s motivační instruktáží. Cílem zoubkové víly je zlepšit zubní zdraví u dětí, potažmo zajistit zdravé zuby i v budoucnu. Motivovat děti ke správným návykům ústní hygieny. Všem se nám přednáška formou hry od ,,zoubkové víly Moniky“ moc líbila. Děti si kromě hezkého zážitku odnesly na památku krabičku ve tvaru zoubků, diplom a kartáček. Motivační instruktáž přednášela Monika Pelant (diplomovaná dentální hygienistka). Touto cestou bychom ji chtěli moc poděkovat.

25. února 2016 Karneval v MŠ. Děti přišly v krásných kostýmech a odnesly si plno hezkých věcí a dobrot z tomboly. Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat rodičům, kteří nám přispěli cenami do tomboly.

Prostory MŠ školní rok 2015-2016

27. 11. jsme společně upekli perníčky.

19. 11. proběhlo v MŠ hasičské cvičení s následnou přednáškou pro děti.

Létání s draky – v měsíci listopadu jsme ,,létali s draky“.

20. 10. proběhla přednáška o dravcích na zahradě MŠ.

24. 9. nás navštívilo Nezávislé divadlo s pohádkou ČESKÝ HONZA

Zdravá výživa – měsíc září byl v MŠ měsíc zdravé výživy.

Pečení koláčů - V září jsme společně upekli koláče.