Mateřská škola Březinka

Mateřská škola Březinka

MATEŘSKÁ ŠKOLA BĚLÁ POD BEZDĚZEM,

příspěvková organizace

odloučené pracoviště Březinka

294 21 BĚLÁ POD BEZDĚZEM

 

 

telefon: 326 394 153

mail: msbrezinka@msbela.cz

provozní doba: 6:00 – 16:30

 

ředitelka MŠ:  Mgr. Pavlína Šertlerová

vedoucí učitelka: Pavlína Umáčená

učitelka: Bc. Eva Ginzlová

asistentka pedagoga: Barbora Kadlecová

provozní ŠJ a kuchařka: Lenka Vovčáková

uklízečka a domovnice: Milena Voláková

Mateřská škola Březinka je součástí komplexu tří mateřských škol : MŠ Březinka , MŠ Pražská a MŠ Velenského v Bělé pod Bezdězem, kde také sídlí ředitelství celého komplexu. Zřizovatelem je město Bělá pod Bezdězem.

Naše školka se nachází v památkové oblasti obce Březinka. Je obklopena krásnou okolní přírodou. Této přednosti se snažíme co nejvíce využívat při práci s dětmi – motivovanými vycházkami, polodenními výlety, plníme zde výtvarné a tělesné aktivity. Děti se zde seznamují se základy ekologie a objevují nové možnosti využití přírodního materiálu při tvořivých činnostech. Nedaleko školy se nachází „Březinská studánka“, která se také stává častým cílem našich cest při nejrůznějších hrách v přírodě. Za nízkou budovou školy se nachází poměrně rozsáhlá zahrada, která je vybavena velkým pískovištěm, zahradním domkem a novými průlezkami.

Naše školka je jednotřídní, spíše rodinného typu, s celodenním provozem.

Mezi přednosti Mateřské školy v Březince patří také dodržování tradic. Děti se každoročně těší na vánoční či velikonoční koledování ve vsi, kdy mohou obdarovat „naše“ babičky a dědečky vlastnoručně vyrobeným přáním a malým dárkem .