VI.třída Myšky

Paní učitelka: Marcela Schneiderová Bc.

Paní učitelka: Jana Hrubá

Chůva: Hana Hašlerová

23.1.2019 Venku je velmi mrazivé počasí,ale děti si spokojeně staví hrady a zámky.

Divadélko ,,Písničkový karneval zvířátek“ bylo velmi pěkné, děti sledovaly děj se zaujetím. Zvířátka se velmi líbila.

Děti využívají ke hře přírodní materiál, hra s šiškami, žaludy a kaštany je velmi baví.

5.10.2018 Divadélko – pohádka harmonika, velmi pěkně připravený program. Děti sledovaly děj se zaujetím a nadšením. Divadélko se jim moc líbilo a odcházely s mnoha zážitky.

3.10.2018 Angličtina poprvé – seznámení, představování, písničky a hra s balónky.

Divadélko v naší MŠ – POHÁDKA ,,Smolíček pacholíček“ první divadélko si děti náramně užily, pohádka se moc líbila a zážitků bylo mnoho.

Naše první dny bez maminky, děti objevují nové hračky na pískovišti a také ve třídě. První dny děti zvládají velmi dobře.

Dne 23.6.2016 jsme s dětmi ze třídy myšek a jejich rodiči udělali rozlučku na zahrádce paní učitelky Marcely.Tento den byl velmi krásný.Paní Vernerová darovala dětem překrásný dort s myškami a sýrem.Tento dort byl velmi chutný.Děti se vykoupaly v bazénu,koupáníčko bylo i pro nejmenší v neckách.Děti si také zaskákaly na trampolíně,měli posezeníčko i pro sebe.Připraveno bylo spoustu dobrot.Paní učitelka a její manžel se postaral o grilování špekáčků,hermelínů a maso všeho druhu i tatínkové byli spokojení.Všichni přinesli paní učitelce krásné dárečky a kytičky.Bylo to velmi dojemné.Paní Frydrychová vyrobila vynikající dezert.Paní Tomová malovala krásné obrázky na obličej.Děti si také zasoutěžily(chození na chůdách,přetahování lanem,skákání přes švihadlo,válka s vodními balonky,házení na určené místo,hádání předmětů ,nošení opravdových vajíček na lžíci.Děti rozdaly p.učitelce namalované obrázky.Nikdy na tento den nezapomenu.Velké poděkování všem rodičům a hlavně p. učitelce Marcele a jejímu manželovi.Celý den panoval klid a harmonie a to je velmi důležité pro děti.

Dne 7.6.2016 jsme s dětmi ze třídy myšek navštívili Tvrz Hummer u Prahy.Tento výlet byl velmi zábavný.Děti viděly slovenské ovčáky,kozy,kůzlátka,ovce,kowboye s lasem a zbraněmi.Děti si zahrály dřevěný bowling,svezly se na poníkovi,zastřílely si s prakem,házely balonkem na určené místo.

Dne 25.5.2016 jsme navštívili s dětmi ze třídy myšek a broučků dětský den v Motorlandu.Děti si užily spoustu legrace.Viděli jsme výcvik psů,děti si mohly i vycvičeného pejska pohladit.Velmi je zaujaly vojenské zbraně.Měli jsme tu možnost vidět klauna,který dělal velké bubliny,vrtulník,auto,které hořelo,policejní vozidla,zabavené věci celníky,tank,záchranná vozidla,stará policejní vozidla a motorky,parašutisty,slanování hasičů.Děti si mohly do policejního vozidla i sednout.

Dne 16.5.2016 jsme s dětmi ze třídy myšek navštívili základní školu.Kde nám děti zahrály pohádku o Popelce.Dětem se to opravdu velmi líbilo a pohádka je zaujala.Děti měly krásné kostýmky a ručně malované kulisy.

Dne 10.5.2016 k nám přijelo divadélko s pohádkou“Evelínko vzhůru na Kvokštejn“.Pohádka byla o pravidlech a zásadách při cestování.Moc se nám to všem líbilo.Děti pohádka velmi zaujala,protože herečky děti do děje zapojily.Měli moc pěkné a veselé kostýmky.

Dne 4.5.2016 k nám zavítalo divadélko,které nám zahrálo pohádku z pošťáckého prostředí.Pohádka se dětem líbila.Byla o skřítkách,kteří se v noci na poště probouzejí.O tom jak se posílají dopisy.Víme,že v dnešní době je to vzácné.

V pátek 29.4.2016 si děti zatančily a zasoutěžily v překrásných převlecích na čarodějnickém reji.

Dne 20.4.2016 jsme se naposledy s dětmi rozloučili se sportovní halou.Tuto halu jsme také společně navštěvovali s dětmi ze třídy motýlků.Tento den byl velmi pěkný.Děti si užily velkého prostoru,zasoutěžily,zaběhaly a nakonec dostaly ocenění sportovce roku-medajle.

Dne 15.4.2016 k nám zavítalo divadélko Veselé vaření.Myslím,že to bylo jedno z nejkrásnějších divadélek.Herci velmi zaujali všechny děti. Jak malé tak předškoláky.Měli vlastně složené písničky.Velmi pěkné kostýmky.Všichni jsme byli moc spokojení.

Dne 29.3.2016 u nás vystoupilo divadélko Harmonika v obsazení jednoho herce,který byl velmi šikovný a děti zaujal.Hrál krásné písničky na harmoniku.Byla to pohádka o vodě a všech rybách,které v ní žijí.Děti se zapojily a moc se jim to líbilo,učitelkám také.

Dne 15. 3. 2016 navštívily děti, místní knihovnu a zároveň mohly, nahlédnou na výstavu výrobků, ze stavebnice MERKURU.

Dne 4.3.2016 jsme jeli s dětmi do Prahy na návštěvu České televize.Byl to krásný a poučný výlet.Dětem se velmi líbilo.Hned u vstupních dveří jsme potkali herce Potměšila.Po krátké svačince jsme se vydali na prohlídku celé České televize.Zavítali jsme do studia,kde se natáčí kouzelná školka s Majdou.Děti si mohly zkusit jak se pracuje s kamerou.Prohlédly si kostými,které nosí známí herci.Byli jsme také ve studiu,kde živě natáčeli pořad pro větší děti Planeta Joj.Prohlédli jsme si zmenšenou maketu České televize.

Dne 2.3.2016 jsme s dětmi ze třídy myšek prožili krásné dopoledne. Sázeli jsme bylinky(tymián,petržel,bazalku,pažitku a také afrikány).Velká pochvala dětem a rodičům,kteří přinesli semínka.Kolem 10.hodiny jsme zavítali do třídy veverek kde mají interaktivní tabuli. Děti to velmi bavilo,nakreslily si jarní kytičky a udělali jsme si spoustu cvičení s jarní tématikou.

Dne 25.2.2016 si děti užily maškarní rej.Tancovaly, soutěžily, se svými kamarády si vzájemně obdivovaly své opravdu moc pěkně udělané masky.

Také vám vkládáme fotečky dětí ze třídy myšek a broučků.Děti si užily krásné zimní radovánky na zahrádce MŠ.Jsme rádi,že nám přálo počasí.Děti si postavily sněhuláky,kolouvaly se,sáňkovaly a bobovaly.

Dne 4.1.2016 k nám zavítala návštěva ze Slovenska,Ameriky a Japonska.Bylo to velmi zajímavé a poučné.Dětem se velmi líbilo.Děti návštěvě zazpívaly české písničky s doprovodem paní učitelky Jiřinky,která velmi krásně hraje.Paní z Japonska nám také zahrála a zazpívala japonské písničky.Napsala nám japonsky jména dětí.A protože se navrátili z Afriky,ukázali dětem spoustu zajímavých zvířátek a kmen Masajů.Na tuto návštěvu opravdu nezapomeneme.

Dne 17.9. k nám zavítalo divadélko,které nám zahrálo pohádku“O zahradníkovi Pepinovi“. Velmi krásná a poučná pohádka o tom jak se nevyplácí být lenivý.Jak je velmi důležité si pomáhat.Dětem se tato pohádka velmi líbila.

Dne 20.10. se k nám do Mateřské školky Bělá pod Bezdězem, přijel podívat kouzelník a jeho pomocnice.Pro naše děti to byl velký zážitek.Kouzelník nám ukázal napínavá kouzla.Děti hlavně velmi zaujaly velké bubliny,které nám kouzelník předvedl.bylo to krásné a zajímavé dopoledne.

Dne 5.11. nás navštívil „Kominíček Štěstí“, byli to dva šikovní herci se spoustou rekvizit. Dětem se pohádka velmi líbila a moc je zaujala.