Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření 

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021

  • Vážení rodiče a zákonní zástupci, na základě rozhodnutí vlády bylo krizové opatření o uzavření škol prodlouženo zatím do 11. 04. 2021.Na základě krizového opatření přijatého vládou ČR tak musí být  Mateřská škola Bělá pod Bezdězem uzavřena zatím do 11. 04. 2021. 
  • Prosím, pokud budete potřebovat jakékoliv informace, volejte na telefonní číslo 731 495 473. Vím, že situace není pro vás vůbec jednoduchá, bohužel v tuto chvíli nemáme možnost, jak pro vás mateřskou školu otevřít.
  • Zákonní zástupci, kteří budou žádat o ošetřovné, najdou informace a formulář k vyplnění zde: https://www.cssz.cz/
  • Je také možné požádat o mimořádný příspěvek. Informace zde: https://www.mpsv.cz/mop
  • Stravné bude pro všechny děti automaticky odhlášeno. Školné bude na základě směrnice o platbách vráceno automaticky poměrnou částkou po otevření školy. 
  • DISTANČNÍ VÝUKA – Dětem, které jsou v mateřské škole poslední školní rok, našim šikovným předškolákům, bude poskytnuto tzv. distanční vzdělávání – každé dítě dostane domů pracovní sešity, ve kterých bude plnit různé úkoly, dál máme nachystané balíčky s pomůckami a tématické pracovní listy. Budeme pro vás také vkládat další pracovní listy, náměty i zajímavé odkazy na naše webové stránky. Je nutné, abyste nejpozději po otevření školy dodali hotové úkoly zpět paní učitelce – vše s dětmi projde a založí do portfolií dětí. Dle možností školy i rodin se s dětmi spojíme i online rozhovory.
  • Hejtmanka Středočeského kraje určila školy a školská zařízení, která budou vykonávat péči o děti od dvou do deseti let, jejichž rodiče pracují např.ve složkách IZS a dalších profesích – viz. příloha Rozhodnutí hejtmanky Středočeského kraje.  Rozhodnutí hejtmanky Středočeského kraje

Přeji všem pevné zdraví a ať situaci, která nastala, zvládneme co nejlépe. Upřímně se těším, až se budeme opět potkávat nejen ve školce.

Za MŠ Mgr. Pavlína Šertlerová, ředitelka školy.